Przedszkole w Korzennej

14.04.2021r. - zajęcia

Utworzono dnia 14.04.2021

Witamy Serdecznie Rodziców i Przedszkolaki!

Przesyłamy propozycję zadań dla Waszych pociech na dzisiejszy dzień (tj. 14.04) bardzo proszę o wybranie sobie dowolnego zadania i wykonanie go z dzieckiem. Propozycje zadań są dla wszystkich dzieci, podzielone zostały wiekowo dla 3 latków, oraz 4-5 latków.

TEMAT KOMPLEKSOWY: Mali strażnicy przyrody

Zadania dla 3 latków:

1. Obejrzyj z dzieckiem bajkę edukacyjną „Rady na odpady” znajdującą się pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=0WS8vo0iD2k , a następnie wykonaj poniższe zadanie.

Wrzuć śmieci do odpowiednich pojemników. Rodzic czyta dziecku jakiego koloru powinny być poszczególne kontenery, dziecko maluje je, a następnie łączy rozrzucone śmieci z odpowiednimi pojemnikami takim kolorem kredki, jakiego użył do pomalowania pojemnika.

1. Ćwiczenia z liczeniem „w Podskokach”

1. Piosenka „Świat w naszych rękach

1. Ci co lubią segregację Otóż oni mają rację

Gdy w osobne pojemniki

Lecą papier, szkło, plastiki.

Ref. Cały świat jest w naszych rękach Właśnie o tym ta piosenka

Możesz dbać o cały świat Chociaż masz niewiele lat. /x2

1. A recykling trudne słowo

Chodzi o to by na nowo

Z naszych śmieci zrobić coś

Papier, plastik albo szkło.

Ref. Cały świat jest w naszych rękach… /2x

1. Więc dorośli oraz dzieci Posłuchajcie

Sprawą śmieci trzeba zająć się dziś Żeby jutro dobrze żyć.

Ref. Cały świat jest w naszych rękach… /x3

- Włączamy dziecku muzykę: https://www.youtube.com/watch?v=pRNtFXew_VE

Słuchamy (można raz można więcej). Teraz dziecko zna już melodię i charakter piosenki. Uczymy dziecko tekstu na pamięć. Można zacząć od refrenu, a dopiero później przejść do zwrotek.

Próbujemy zaśpiewać refren.

Piosenkę warto włączać kilka razy w ciągu dnia, podczas zwykłych zabaw i codziennych czynności. Tym sposobem dziecko w bardzo łatwy sposób zapamięta słowa.

Zadania dla 4-5 latków

1. Znajdź 10 różnic na obrazku, pokoloruj wybrany przez siebie rysunek.

1. Zabawa dramowa „Drzewa” – dziecko stara się wcielić rolę drzewa, uzewnętrzniać swój stan emocjonalny, w zależności od czytanego przez Państwa tekstu.

Dawno, dawno temu lasy były czyste, pełne ptaków i innych zwierząt. Drzewa były szczęśliwe, wesoło się uśmiechały, słuchając śpiewu ptaków siedzących na ich gałęziach. Mijały lata, powoli zachodziły zmiany -wycinki, bezmyślne niszczenie drzew. Zaczęło to złościć drzewa. A gdy na dodatek pojawiły się śmieci, które ludzie wywozili do lasu - drzewa wystraszyły się, co się z nimi stanie. Czy zginą w górach śmieci? Czy uschną? Dzisiaj smutno patrzą na to co się dzieje. Może dzieci im pomogą?”

(Proszę nie czytać dzieciaczkom tego tekstu, jeśli sądzą Państwo, iż będą go zbyt ,,przeżywać”)

1. Wytnij i dopasuj brakujące części piłek. Ile jest piłek? Narysuj tyle kresek ile jest piłek, jeśli potrafisz napisz to cyfrą

MIŁEJ ZABAWY!

Licznik odwiedzin: